Proje Açıklaması

Prof. Dr. Mete Tapan

Prof. Dr. Mete Tapan
Prof. Dr. Mete TapanArel Üniversitesi Mimarlık Bölümü Öğretim Üyesi

9. Özelkalem Dergisi Yerel Yönetim Ödülleri sahiplerini buldu. Büyük bir özveriyle, ‘Türkiye’yi nasıl daha güzel kılarız’ sorusuyla yola çıkan dergi, neredeyse geleneksel nitelik kazanma seviyesine ulaşmış Yerel Yönetim Ödülleri’nin yaratıcısı olma gururunu yaşamaktadır.

Bir kez daha ortaya çıktı ki ödüle layık görülmek ve çalışmalarının partiler üstü bir jüri tarafından takdir edilmesi, yerel yöneticiler için gurur verici bir başarı göstergesidir. Her ödül gibi Özelkalem Dergisi Yerel Yönetim Ödülleri’nin de başarılı olmayı teşvik eden, hizmetlerin örnek olmasını sağlayan, yapılanların tanıtılmasına yardımcı olan önemli bir görevi var.

Yerel yönetimlerin gönüllü olarak birbirleriyle yarışmaya girmesi de demokrasinin ilerlemesi için önemli bir olgu. Ödüller sayesinde yerel yönetimler arasında bilginin yaygınlaşıyor olması, yerel yönetimler arasındaki bağları da güçlendirmektedir. Yerel yönetimlerin birbirleriyle yarışması, halkın refahının artmasını da sağlamaktadır. Bütün bu noktalar nedeniyle, bu gönüllü yarışmaya katılan  ve hizmetlerini sunan bütün belediye başkanlarını kutluyorum.

Ülkemize ve yerel yönetim dünyamıza bu ödülleri kazandıran Özelkalem Dergisi yöneticilerine takdirlerimi sunuyor, yerel yöneticilerce her yıl daha büyük bir ilgiyle izlenen Özelkalem Dergisi Yerel Yönetim Ödülleri’nin 10. yılında uluslararası boyuta taşınıyor olmasından dolayı bütün ekibi kutluyorum.