Proje Açıklaması

ÖDÜLLER ULUSLARARASI OLUYOR

HEYECAN ŞİMDİ ÇOK DAHA BÜYÜK

Türkiye’de kentlerine değer katmak için zamandan bağımsız olarak çok değerli projelere imza atan belediye başkanları arasında 9 yıldır büyük, anlamlı ve kıyasıya bir heyecan var. Her yıl çok özel bir törenle sahiplerini bulan Özelkalem Dergisi Yerel Yönetim Ödülleri, 10. yılından itibaren artık uluslararası unvanla gerçekleştirilecek. Kimi belediye başkanları, Kardeş Şehirlerini de bu heyecana katılmaya çağırmak üzere çalışmalara başladı bile.

Türkiye’de kentlerin güzelleşmesi ve sürdürülebilir projelerle kentin kültürel hayatının, sanatsal bakış açısının, çevre duyarlılığının, mimari bütünlüğünün, afet bilincinin, sosyal bağlılığının, ekonomisinin çok daha ileriye taşınması için çok emek veren belediye başkanlarını içtenlikle alkışlamak üzere hayata geçirildi. Özelkalem Dergisi Yerel Yönetim Ödülleri. En önemli amaç da güzel, doğru, iyi ve örnek olan her projenin başka kentlere de ilham vermesini sağlayacak bir paylaşım heyecanı yaratmaktı.
Bu heyecan her geçen yıl büyüdü ve Özelkalem Dergisi Yerel Yönetim Ödülleri’nin 10. yılından itibaren uluslararası unvanla gerçekleştirilmesi kararı alındı. Bakış açısını genişletmeyi, daha uzak ufuklara bakarak daha fazlasını görmeyi ve bu sayede yerel yöneticilere çok daha fazla ilham vermeyi hedefleyen bu karar, yurt dışındaki Kardeş Belediyelerin de bu heyecanı paylaşmasına olanak sağlamış oldu.